کتاب مصباح جهادی الگو جهاد فرهنگی در مناطق روستایی منتشر شد.

کتاب'خانواده و تربیت مهدوی' با بررسی سیمای خانواده در سیره نبوی در آخرالزمان؛ به نقش خانواده و بسط اهمیّت خانواده در تربیت فرزندان پرداخته و راهکار تربیت نسلی مهدی یاور و منتظر را شرح می دهد.

بر اساس روایات معتبر تمام امور بندگان بر پیامبر (ص) و امام معصوم و حجت الهی در شب قدر نازل می شود و از آن رو که هم اکنون حجت خداوند بر روی زمین، امام عصر (عج) است، تقدیر امور به ایشان عرضه می شود.

چنانکه در روایات آمده است، رزق شب قدر، وجود مقدس فاطمه زهرا(س) است. اما ایشان را بدون واسطه، فقط امام زمان(ع) می شناسد. تجلیات حضرت زهرا(س) به واسطه حجاب امام زمان(عج) به ما می رسد.

امام علی(ع) درباره آینده بشریت می‌فرمایند: مهدی(عج) مسیر هوی‌پرستی را به سوی هدایت و خداپرستی گرداند، آن گاه که در جامعه‏ها هدایت قربانی هوس‌ها شود، آن بزرگوار مسیر دنیا را تغییر دهد و هوی‌پرستی را به خداپرستی بازگرداند.

روایت ثقلین با آن ضمیمه اى که در آن است، دلیل قطعى بر وجود امام زمان حى الى زمان ظهور است. نه اینکه بعدا موجود و متولد مى شود . . .

هدایت تکوینی امام زمان(عج) در عصر ظهور گستردگی بسیاری پیدا می کند، شامل حال مومنین به ولایت می شود و کسانی که زیر چتر امامت قرار می گیرند، می توانند از این رحمت استفاده کنند.

مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم برای علاقه‌مندان به مباحث مهدویت به مناسبت ماه مبارک رمضان ۶ کتاب را معرفی کرده است.

دعای در روایات اهل بیت علیهم‏السلام آمده است که مؤمنان در روز قیامت با پاداشهاى بزرگى روبرو مى‏شوند که خود نمى‏دانند پاداش کدام عمل آنها است به آنها گفته مى‏شود که این پاداش دعاهایى است که در دنیا به اجابت نرسید و خدا آنرا براى روز نیاز و تنگدستى شما ذخیره کرده بود که اینک به شما اعطا مى‏شود.

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت بااشاره به شاخص های تربیت نسل مهدوی در عصر غیبت، گفت: انسان منتظر به صورت مستمر درحال خودسازی و در هر موقعیتی درحال دیگر سازی است.

دعا کننده برای فرج حضرت صاحب الزمان(عج) مشمول ۹۰ برکت می‌شود که آنها را با هم می‌خوانیم. 

به مناسبت ولادت با سعادت حضرت مهدی موعود(عج) برنامه‌های متنوعی در حرم حصرت فاطمه معصومه(س) برگزار می‌شود که از جمله آن‌ها محفل انس با قرآن با تلاوت «سیدجواد حسینی» و احیای شب نیمه شعبان است.

خبرگزاری هجر: حضرت امام رضا(ع) ضمن پاسخ به سؤالات «محمد بن سنان»، درباره چرایی و فلسفه واجب شدن نماز فرمودند: نماز، درخواست عفو از تقصیرات و برطرف ساختن آثار گناهانی است که شخص در گذشته مرتکب شده است....

خبرگزاری  هجر: وقتی که در را بوسیدم ناگاه صدایی به گوشم خورد: آقا! چوب که بوسیدن ندارد. بر اثر این صدا از خود بی‌خود شدم و گفتم: چرا بوسیدن ندارد؟ کفش زوار حرم هم بوسیدن دارد؛ خاک پای زوار حرم هم بوسیدن دارد!

 «امین‌الاسلام طبرسى»، علامه‌ای که پیش از وفات تدفین شد ...

خبرگزاری هجر: نیمه اول قرن پنجم هجری، سکته‌‌‌ای بر «امین‌الاسلام طبرسى» عارض می‌‌شود. خاندانش به این گمان که علامه به رحمت ایزدی پیوسته است، او را به خاک می‌‌سپارند! علامه در قبر به هوش می‌آید و نذر می‌کند اگر نجات یافت...

ناگفته‌هایی از زندگانی علامه دوانی

دلیل علامه برای خضاب‌کردن محاسن

خبرگزاری هجر: محمدحسین رجبی دوانی می‌گوید: قرار بود ویژه‌برنامه‌ای درباره پدرم بسازند. علامه من را از حضور منع کرد. علت را جویا شدم که پاسخ داد: محاسن تو سفید است و محاسن من مشکی، آن وقت می‌گویند چقدر پدرش از پسر جوان‌تر است!

خبرگزاری هجر: دیدم رقعه‏هایى از ناقه آسمانی به زمین مى‏ریزد و روى هر یک از آنها نوشته است: از جانب پروردگار براى زائران حسین(ع) در شب جمعه از آتش دوزخ، امان است.

خبرگزاری هجر: مرحوم علامه طهرانی با استناد به حدیثی از پیامبر(ص) گفت: موسى‌بن عمران از پروردگارش مسئلت نمود تا قبر حسین‌بن على(ع) را زیارت کند؛ از این رو با معیت هفتاد هزار ملائکه، قبر حضرت را زیارت کرد....

 اصلی‌ترین پیام اسرای دشت نینوا

خبرگزاری هجر: مدرس دانشگاه تهران گفت: خطبه زینب کبری(س) در مجلس یزید یکى از فصیح‌‏‌ترین و کوبنده‌‌‏ترین خطبه‏‌هاى تاریخ اسلام است؛ گویى ‏تماماً از روح بلند امام على بن ابى‏طالب(ع) و شجاعت بى‏‌نظیرش تراوش کرده است.

خبرگزاری هجر: جنس جلسات اخلاق آیت‌الله آقا مجتبی تهرانی با همه سخنرانی‌ها فرق داشت و یکی از بارزترین ویژگی‌های آن، شرح احادیث اهل‌بیت(ع) با زبانی ساده و همه‌فهم بود.