اخبار عمومی

کتاب آداب روزه ‌داری احوال روزه ‌داران از بیانات رهبر معظّم انقلاب اسلامی به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

یادواره 23 شهید تعدادی از روستاهای محروم زنجان با حضور سردار حزنی فرمانده قرب کوثر قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا برگزار شد

رهبر انقلاب در بازدید از مپنا (۹۳/۰۲/۱۰) خاطرهای از دهه ۶۰ تعریف کردند که برخی از مسئولان برای اجرای پروژهها «میگفتند آقا! نمیشود... ما نمیتوانیم» ولی آن کار با اتکا به خداوند و نیروی داخلی انجام شد. این اینفوگرافیک به ۷ نمونه از مثالهای رهبر انقلاب از انجام نشدنیها از نظر برخی صاحبنظران داخلی و تحقق آنها اشاره میکند.

مدرسه سازی یک حسنه و صدقه جاریه است/هرکاری که به مردم محول کردیم، آن کار موفق شد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) با حضور در ستاد فرماندهی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مدت دو ساعت از نمایشگاه دستاوردهای این نیرو بازدید کردند.

حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: ‌مشغله‌ فراوان باعث شد رهبر انقلاب امسال از نمایشگاه کتاب بازدید نداشته باشند

بيانات در یادمان شهدای شرق کارون

در منطقه‌ى عمومى عمليات شكست حصر آبادان در شرق كارون‌ در استان خوزستان

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اصل حادثه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را در معرض آسیب تحریف دانستند و گفتند: معنی ندارد که برخی از آثار فرهنگی و هنری که به نام دفاع مقدس تولید می‌شود و یا همایش‌هایی که برگزار می‌گردد در تعارض با ماهیت و اصل این حرکت عظیم باشد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس، از تهیه طرح هادی برای ۲۲۰۰ روستای استان فارس خبر داد و گفت: در سال ۹۳ اولویت کاری با روستاهای بزرگ و مراکز پذیرش جمعیت برای اجرای طرح‌های هادی است.

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه یزد با اشاره به اهمیت درک شهادت گفت: مرگ در راه جهاد برای خدا، شهادت است.

ابراهیم حاتمی‌کیا با اشاره به اینکه دلیل سکوت 8 ساله‌اش فیلمسازی بوده است،گفت: من جزو آرمان گرایان مذهبی هستم. من با جماعتی که به نوعی لائیک باشند هیچ ارتباطی ندارم، با چپ و راست ارتباط دارم و ولی هیچ‌گاه رنگ سیاست به خودم نمی‌گیرم.

در دوران جنگ تحمیلی، بسیاری از پزشکان، دانشجوهای پزشکی و اساتید دانشگاه‌ها به صورت داوطلبانه و بدون هیچ‌گونه اجباری به جبهه می‌رفتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصادق صالحی‌منش استاندار قم در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری رئیس موسسه روایت سیره شهدا با وی اظهار کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و حفظ و حراست از یاد و آرمان‌های مقدس شهدا، جهادی با فضیلت در راه خدا و وظیفه همگانی است.

لحظه تحویل سال در اردو بودن را تجربه نکرده ام، اما ایام تعطیلات نوروز خاطرات شیرین زیادی را به همراه داشته است.دیدن چهره های پاک و بشاش جهادگران در محیطی سالم و دوستانه با توجه به دوری از خانواده در ایام تعطیلات نوروز زیبا ترین احساس ممکن را برای حقیر به ارمغان آورده است.

یکی از شاگردان آیت‌الله جوادی آملی با اشاره به نظر ایشان درباره حصول اعتماد و وحدت از ارتباطات انسانی متواضعانه گفت: زود قضاوت کردن یکی از اشتباهات بزرگ بشر امروزی است که باعث متزلزل شدن رابطه و آداب معاشرت بین آن‌ها می‌شود.

نیلچی زاده با بیان این که انسان منتظر، سبک زندگی جهادی را انتخاب می کند، گفت: سبک زندگی انسان ها باید به گونه ای باشد که زمینه ظهور امام زمان را فراهم کند.

اسراف و تبذير از نظر اقتصادى محكوم است و چنان‏چه در منطقه‏اى در سطح كلان رخ دهد باعث محروميت مناطق ديگر خواهد شد و به نسل‏هاى آينده نيز آسيب وارد مى‏كند.

ذکر قلبی این است که انسان بداند این نظام آفرینش و بشر تحت تدبیر خداست و این موضوع را باور داشته و به آن رسیده باشد. کلید و راه رسیدن به این حضور دائم الذکر، از طریق ذکر لسانی است.

معاون بخش قرآن و زندگی جهادی نمایشگاه قرآن از معرفی موضوعی زندگی جهادی در ۸غرفه این بخش خبرداد.

مسئله روزه از اقوام بى دین نیز نقل شده، همچنان که از مصریان قدیم و یونانیان و رومیان قدیم و حتى وثنی هاى هندى تا به امروز نقل شده که هر یک براى خود روزه ‏اى داشته و دارند، بلکه می ‏توان گفت عبادت و وسیله تقرب بودن روزه از امورى است که فطرت آدمى به آن حکم می کند.