انجام هر کاری بدون ذکر «بسم‌الله الرحمن الرحيم» در مسير خطا قرار می‌‌گيرد
ابوالفضل بهرام‌پور، مفسر و مترجم قرآن کريم و پژوهشگر علوم دينی، روز گذشته، 23 ارديبهشت‌ماه در مراسم تجليل از خادمان قرآنی دانشگاه اراک، گفت: کلمه کلمه آيات کلام وحی از بار معنوی و معرفتی عميقی برخوردارست و انسان هرچه در اين دريای عظيم الهی وارد می‌شود به عمق معانی و دانسته‌های بيشتری دست خواهد يافت.

وی با بيان اينکه کلام قرآن به‌راستی معجزه آساست و جای جای اين کتاب الهی بيانگر عظمت الهی است، بيان کرد: قرآن کتاب هدايت و راهنمای انسان‌ها در زندگی دنيوی است؛ لذا بايد دستورات آن سرمشق و خط‌مشی زندگی همه ما قرار گيرد و تنها در سايه تمسک به باری تعالی و کلام نورانی قرآن است که می‌توان سعادت خود را رقم زد.

بهرام‌پور ادامه داد: در دنيا هيچ تصميم‌گيرنده‌ای جز ذات حق وجود ندارد و هيچ اتفاقی نيز بدون اذن و حکم الهی در جهان ممکن بروز نخواهد کرد، خداوند در اينکه واحد يگانه است شريک ندارد و شروع هر کاری با ياد و نام او انسان را کمک کرده و کار او را پر برکت خواهد ساخت.

مفسر و مترجم قرآن کريم اظهار کرد: ذکر مقدس بسم‌الله الرحمن الرحيم آغازگر هر کاری است و پيامبر(ص) نيز می‌فرمايند؛ اگر فعل و عملی بدون نام خدا بود و سرانجامی نداشت خود را ندامت کنيد؛ لذا انسان لازم است تا در همه کار به ذکر ياد و نام الهی متوسل شود؛ چرا که کاری که با نام و ياد خدا آغاز شود در مسير خطا، حرام و انحراف قرار نخواهد گرفت.

وی بيان کرد: عمل‌کننده واقعی به دستورات کلام وحی همواره در پيشگاه حق‌تعالی از جايگاه والايی برخوردارست به طوری که به او وعده بهشت‌برين و نعمت‌های فراوان داده شده است.

مفسر قرآن کريم در پايان با اشاره به برخی از توطئه‌های دشمنان و به ويژه وهابيت بر عليه نظام شيعه و دين مبين اسلام، اظهار کرد: در دنيای استکبار دشمنان فقط عليه شيعه به پا خواسته و با به‌کار بردن انواع ترفندها قصد خدشه‌دار کردن اصل نظام تشيع را دارند و ما بايد با بهره‌گيری از کلام قرآن و کلام دين به مقابله با آنان پرداخته و توطئه شومشان را خنثی کنيم.